Asp. szt. Krzysztof Filipczak zawitał do szkoły w Janikowie. Tam spotkał się z uczniami dziesięciu klas. Do dzieci popłynęły informacje, by były ostrożne i bezpieczne w czasie wakacji.

Policjanci na terenie całego powiatu inowrocławskiego prowadzą akcję informacyjną wśród uczniów przygotowując ich do letniego wypoczynku.

W janikowskiej podstawówce był asp. Krzysztof Filipczak miejscowy dzielnicowy. Policjant duży nacisk w rozmowie z uczniami kładł na znajomość zasad w ruchu drogowym. Ich powtórka przydała się każdemu, a znaki drogowe uzupełniły wiedzę dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drogach jako pieszy, rowerzysta i użytkownik innego sprzętu.

Tego typu spotkania to policyjny sygnał do dzieci o tym, że bezpieczeństwo zależy także od nich samych. Policjanci natomiast jedynie wspierają w tym zakresie edukacyjnym rodziców.

Uczniowie otrzymując edukacyjne książeczki mają zadanie odrobić wakacyjną lekcję zasad, które powinny się sprawdzić w praktyce. Broszurki ufundował Powiat Inowrocławski. Policjanci przekazują je dzieciom i młodzieży podczas różnych spotkań.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu