Mieszkanka Inowrocławia została oszukana przez osobę podszywającą się pod rzekomego pracownika banku. Podczas rozmowy telefonicznej, mężczyzna nakłonił ją do wejścia w link, za pomocą którego uzyskał dostęp do jej konta. Kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Inowrocławska policja prowadzi od wczoraj (21.06.) postępowanie dotyczące oszustwa. Kobieta odebrała telefon od mężczyzny, który podał się za pracownik banku. Ten powiedział, że jej oszczędności są zagrożone i przesłał jej link, dzięki któremu je ochroni. Rozmówczyni zrobiła wszystko co mężczyzna jej polecił. Utraciła sporą gotówkę, bo dzwoniący okazał się oszustem.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas kontaktów telefonicznych z osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji. Pamiętajmy, że pracownik banku nigdy nie poprosi nas o instalację różnych programów na komputerze czy telefonie.

Jeśli dostaniesz telefon o podobnej treści jak inowrocławianka, rozłącz się natychmiast. Sam zadzwoń do banku i spytaj, czy faktycznie dzwonił ich pracownik. Bądźmy ostrożni!

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu