Inowrocławska policja wyjaśnia przyczyny wypadku drogowego i kieruje apel do świadków o kontakt. Rowerzysta zderzył się z pieszą. Już usłyszał zarzuty. Jest też komunikat do świadków o kontakt z Policją!

Wczoraj (22.09) krótko po godz. 19.00 inowrocławska policja została powiadomiona o potrąceniu na pasach na ul. Dworcowej.

Podczas zbierania informacji na temat zdarzenia policjanci ustalili, że na oznakowanym przejściu dla pieszych, 48-letnia kobieta przechodząca przez pasy, została potracona przez rowerzystę. Kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. 24-letni cyklista doznał potłuczeń, a z uwagi na to, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Dziś (23.09) po zebraniu materiału dowodowego, rowerzysta został przesłuchany w charakterze podejrzanego o spowodowanie wypadku będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości mężczyzna został również ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł.

Policja kieruje prośbę do świadków zdarzenia o kontakt. Można dzwonić do policjanta prowadzącego postępowanie numer 47 7528 339.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

  • oświetlony radiowóz stoi na ulicy w rejonie przejścia dla pieszych
  • widok na przejście dla pieszych
  • uszkodzony rower uczestnika wypadku