Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu: Z planszówkami
Czy planszówki mogą być narzędziem do nauki historii? Młodzi inowrocławianie pokazują, że tak! Swoją wiedzę i strategiczne myślenie zaprezentowali podczas Olimpiady Gier Planszowych
  • Inowrocławscy licealiści zdobywają podium na Olimpiadzie Gier Planszowych.
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu wyróżnione za wiedzę historyczną.
  • Katarzyna Sopolińska prowadziła zespół do sukcesu na historycznym turnieju.

Wydarzenie, które miało miejsce w Bydgoszczy, stało się areną rywalizacji młodzieży licealnej, która za pomocą gier planszowych przekazała swoją wiedzę o ważnych wydarzeniach z historii Polski. Studenci z II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu wykazali się nie tylko znajomością faktów, lecz również umiejętnością strategicznego myślenia i pracy zespołowej.

W krainie kartonowych bitew i historycznych wyzwań, Mateusz Zientarski, Alan Kwiatkowski, Jacek Szydzik i Daniel Grontkowski wywalczyli dla swojej szkoły drugie miejsce w konkurencji "Niepodległa". W grze "Bitwa Warszawska" Szymon Siedlecki i Wiktor Maciejewski również stanęli na drugim stopniu podium, podczas gdy Olga Smyk i Natalia Piasecka zajęły miejsce trzecie. Adam Bajerowski i Szymon Chmielewski zasłużenie zdobyli trzecie miejsce w grze „ORP Orzeł”.

Pod okiem Katarzyny Sopolińskiej, opiekuna drużyny z II LO, uczniowie okazali się być godnymi przeciwnikami na polu walki o pamięć narodową. Bez wątpienia, ich sukces jest dowodem na to, że metody edukacyjne mogą przybrać różne, często niekonwencjonalne formy, angażujące młodych ludzi w aktywne uczestnictwo w procesie uczenia się.

Kreatywne podejście do nauki oraz możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce to bezcenne doświadczenie dla młodego pokolenia, które uczy się historii w zupełnie nowym świetle. Warto podkreślić, że gry planszowe mogą stać się ciekawym uzupełnieniem tradycyjnych metod dydaktycznych i stanowić inspirację do dalszego zgłębiania wiedzy. Inowrocławskie liceum pokazało, że historia nie musi być nudna, a nauka poprzez zabawę ma realny wpływ na rozwój umiejętności i kompetencji kluczowych dla młodych ludzi.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu