Dwaj nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policję w Inowrocławiu
Nasze drogi stały się nieco bezpieczniejsze dzięki skutecznej akcji inowrocławskich funkcjonariuszy patrolujących. W ostatnim czasie wyeliminowali oni z ruchu dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Obydwaj odpowiedzą teraz przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.
  1. Inowrocławscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.
  2. Jednym z nich był 39-latek prowadzący VW, który miał ponad promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
  3. Drugim zatrzymanym był 31-latek kierujący oplem, który miał blisko trzy promile alkoholu.
  4. Obaj mężczyźni mają prowadzone przeciwko sobie postępowania karne.
  5. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Przedstawione zdarzenia rzucają cień na społeczności lokalne, przypominając jednocześnie o nieustannej walce z niebezpieczeństwem, jakie nietrzeźwi kierowcy stanowią na drogach. Pierwszy z interwencji miał miejsce na ulicy Długiej w Inowrocławiu, gdzie policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę kierującego samochodem marki VW. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad promila alkoholu. To wystarczyło, aby jego dalsza jazda została natychmiast przerwana.

Drugi przypadek dotyczył 31-latka kierującego oplem na terenie Rojewa. Tutaj stan nietrzeźwości był jeszcze bardziej szokujący, gdyż mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Jego postępowanie również skończyło się na zatrzymaniu przez patrol.

Obaj zatrzymani teraz muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Takie działania są ważne dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego – komentuje asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Informacje te stanowią przestrógę dla wszystkich kierowców, aby pamiętali o odpowiedzialności, jaką niosą ze sobą decyzje podjęte przed wsiadaniem za kierownicę. Nietrzeźwi kierowcy są realnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników drogi. Działania funkcjonariuszy pokazują, że takie zachowania nie zostaną bezkarnie


Wg inf z: KPP w Inowrocławiu