Policjanci z Inowrocławia wspierają samotne matki i ich dzieci
Policjanci z Inowrocławia przyłączyli się do charytatywnej inicjatywy, by pomóc matkom i ich dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Akcja objęła zbiórkę artykułów higienicznych oraz zabawek i książek.
  1. Wspólna akcja kujawsko-pomorskich policjantów.
  2. Zbiórka artykułów higienicznych i zabawek.
  3. Wsparcie dla matek i dzieci w Skępem i Toruniu.

W ramach obchodów Dnia Matki, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, wspólnie z pracownikami cywilnymi, przystąpili do inicjatywy zorganizowanej przez Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Celem tej akcji było wsparcie matek w trudnej sytuacji życiowej, przebywających w Domach dla Matek z Małoletnimi Dziećmi oraz Kobiet w Ciąży w Skępem i Toruniu.

Policjanci z całego województwa kujawsko-pomorskiego postanowili zjednoczyć siły, by zorganizować zbiórkę charytatywną, której efekty przerosły oczekiwania. Zebrane zostały artykuły higieniczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a także niezniszczone zabawki, książeczki, gry i puzzle. Zbiórka okazała się bardzo owocna, a zebrane dary mogą znacząco poprawić codzienne życie osób potrzebujących.

Akcja jest przykładem na to, że wspólne działania mogą przynieść realne korzyści i wsparcie dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Zebrane artykuły trafiły do dwóch domów: Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Skępem oraz Domu dla Matek lub Ojców z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Toruniu.

Inicjatywa spotkała się z dużym zaangażowaniem lokalnej społeczności oraz samych policjantów. Dzięki ich wsparciu, matki i ich dzieci mogą liczyć na lepsze warunki życia w tych trudnych chwilach. Jak podkreślają funkcjonariusze, takie akcje są niezwykle ważne, ponieważ pokazują, że policja to nie tylko stróże prawa, ale także osoby gotowe do niesienia pomocy.

„Zebraliśmy wśród siebie artykuły higieniczne dla dzieci i dorosłych, niezniszczone zabawki, książeczki, gry i puzzle. Nazbierało się tego sporo. Dzielimy się z innymi, którzy tego potrzebują” – mówi asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.


Na podstawie: Policja Inowrocław