SP 4 niepokonana - Maja Bernacka MVP mistrzostw w siatkówce “czwórek” dziewcząt

2 min czytania
SP 4 niepokonana - Maja Bernacka MVP mistrzostw w siatkówce "czwórek" dziewcząt

Podczas uroczystości 8 grudnia w Inowrocławiu Hali Widowiskowo-Sportowej młode siatkarki z kilku podstawówek zmierzyły się w szybkim, dynamicznym turnieju rozgrywanym na dwóch boiskach jednocześnie. Na trybunach panowała sportowa napięta atmosfera - rywalizacja była zacięta, ale fair play przeważało. Zawodniczki otrzymały medale, dyplomy i słodki poczęstunek, a najlepsze wróciły do szkoły z pucharami i statuetkami.

  • Rywalizacja przebiegała na dwóch boiskach - turniej i jego wynik
  • W Hali Widowiskowo-Sportowej - nagrody, wyróżnienia i awans do etapu powiatowego

Rywalizacja przebiegała na dwóch boiskach - turniej i jego wynik

W rozgrywkach, które rozegrano systemem każdy z każdym, wzięły udział reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 4, nr 5, nr 9, nr 14 i nr 16. Zasada turnieju nakazywała, by w każdym z dwóch setów wystąpiły inne “czwórki” plus rezerwowa zawodniczka, co wymuszało rotację składu i pokazało głębokość zespołów. Najważniejszym meczem okazało się starcie o zwycięstwo, w którym Szkoła Podstawowa nr 4 wygrała po tie-breaku z SP 16 - wynik decydującego zagrania to 15:12.

Końcowa klasyfikacja:

  • Szkoła Podstawowa nr 4
  • Szkoła Podstawowa nr 16
  • Szkoła Podstawowa nr 5
  • Szkoła Podstawowa nr 14
  • Szkoła Podstawowa nr 9

Taki układ pozwolił na wyłonienie trzech najlepszych drużyn, które otrzymały medale oraz puchar.

W Hali Widowiskowo-Sportowej - nagrody, wyróżnienia i awans do etapu powiatowego

Organizatorzy wyróżnili najlepszą zawodniczkę w każdej drużynie - otrzymały pamiątkowe statuetki:

  • Amelia Hałas - SP 5
  • Julia Polowczyk - SP 4
  • Julia Kozłowska - SP 9
  • Lena Tańska - SP 16
  • Gabriela Powałowski - SP 14

MVP turnieju została wybrana reprezentantka zwycięskiej ekipy - Maja Bernacka z Szkoły Podstawowej nr 4. Dla wszystkich drużyn przygotowano dyplomy i słodki poczęstunek. Zwycięzcy miejsc 1-3 oprócz medali otrzymali także puchar.

Dzięki zajętym miejscom SP 4 i SP 16 awansowały do etapu powiatowego rozgrywek.

Tego dnia rozegrano także serie spotkań dające pełny obraz rywalizacji - między innymi: SP 5 - SP 16 1:2, SP 4 - SP 9 2:0, SP 4 - SP 16 2:1 oraz SP 5 - SP 4 0:2.

Dla mieszkańca Inowrocławia to sygnał, że w mieście rośnie pokolenie dobrze przygotowanych młodych sportowców - turnieje tego typu uczą współpracy, rotacji składu i pracy zespołowej, a jednocześnie dają szansę na reprezentowanie szkoły poza miastem. Rodzice i nauczyciele mogą być dumni z osiągnięć dziewcząt, a kibice powinni śledzić etap powiatowy, gdzie zwyciężczynie będą walczyć o kolejne miejsce na podium. Drobne elementy jak medale, puchary czy słodki poczęstunek podkreślają, że organizacja imprezy dbała o doświadczenie zawodniczek i dobrą atmosferę turnieju.

na podstawie: UM Inowrocław.

Autor: krystian