Asp. Krzystof Lamański i sierż. szt. Łukasz Oborski, przewodnicy psów służbowych inowrocławskiej komendy spotkali się z dziećmi w Miejsko-Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewkowie. Mundurowym w spotkaniu towarzyszyli ich psi partnerzy – owczarek niemiecki Cwaniak i owczarek belgijski Lila. Wydarzenie było okazją do omówienia podstawowych zasad bezpieczeństwa i poznania bliżej służby policjantów – przewodników psów.

Policjanci podczas spotkania omawiali zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw oraz przypominali najmłodszym jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przy tej okazji poruszyli również jak uchronić się przed pogryzieniem przez psa.
Uczestnicy spotkania byli bardzo zainteresowani jak wygląda służba policjantów z ich psami. Mundurowi opowiedzieli jak wygląda szkolenie przewodników i psów w Sułkowicach, gdzie takie kursy się odbywają. Przybliżyli słuchaczom także niektóre aspekty ich służby oraz wymagania jakim muszą sprostać funkcjonariusze i ich zwierzęcy partnerzy. W trakcie spotkania Lila i Cwaniak zaprezentowali pokaz podstawowych umiejętności i posłuszeństwa.

Autor: Michał Parzyszek
Publikacja: Michał Parzyszek

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.