Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Pracownik ochrony oraz klienci ujęli dwóch młodych mężczyzn. „Zasłynęli” oni popełniając kradzież rozbójniczą. Teraz za to odpowiedzą.

Trzy dni temu (04.05) do jednego ze sklepów weszło dwóch młodych mężczyzn. Ukradli dwie butelki alkoholu za 78zł. i próbowali opuścić sklep. Jeden z nich zdążył wybiec na zewnątrz, po czym nastąpiła blokada drzwi. Gdy napastnik ten zorientował się, że w środku został jego kompan, podjął siłowe działania, mocując się z drzwiami i  ponownie wszedł do sklepu. To spowodowało ich uszkodzenie na 2,5 tys. zł.

Interweniował zarówno pracownik ochrony oraz kilku klientów. Sprawcy zostali szybko ujęci i obezwładnieni. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali napastników. Jednym z nich był 18-letni mieszkaniec Inowrocławia. Drugim 15-latek, który w tym czasie przebywał na ucieczce z ośrodka wychowawczego.

Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy skutkował tym, że przestępstwo zostało zakwalifikowane jako kradzież rozbójnicza. Pełnoletniego mężczyznę policjanci doprowadzili wczoraj (06.05) do oskarżyciela oraz sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Wobec nieletniego, materiały zostały wyłączone do odrębnego postępowania do sądu dla nieletnich.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Na uwagę zasługuje postawa osób, które będąc na zakupach włączyły się w pomoc przy obezwładnieniu agresywnych osób.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka