W budynkach Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał prestiżowej LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Dwaj uczniowie Kaspra zdobyli w niej tytuły laureatów etapu centralnego.

Bartosz Lusiak został zwycięzcą tej olimpiady, tym samym obronił swój ubiegłoroczny tytuł. Paweł Daroszewski zdobył tytuł laureata 5. miejsca. Autorzy tego fenomenalnego sukcesu sprawili, że inowrocławskie I LO uzyskało w tym roku nie tylko najlepszy wynik w województwie, ale również najlepszy wynik w Polsce w tej olimpiadzie.

Prof. Konstanty A. Wojtaszczyk ogłaszając wyniki olimpiady podkreślił, że pierwszy raz w 60-letniej historii Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym ten sam uczeń drugi raz zdobył pierwsze miejsce w rozgrywkach finałowych.

Rzadko również zdarza się, aby w pierwszej piątce najlepszych laureatów znalazło się dwóch uczniów z tej samej szkoły. Bartek i Paweł zapewnili sobie 100% z matury rozszerzonej z wiedzy o społeczeństwie, indeksy na najlepsze uczelnie, a także bogaty pakiet nagród ufundowanych przez instytucje państwowe, kluby parlamentarne i organizacje pozarządowe.

Warto wspomnieć, że chłopcy są uczniami klasy społeczno-prawnej, w której realizują materiał rozszerzony z wiedzy o społeczeństwie i historii. Obaj również kształcą się już na poziomie akademickim, gdyż realizują Indywidualny Tok Nauki z wos-u i historii najnowszej. Opiekunem obu uczniów jest dr Sławomir Drelich.