Choć mają dopiero 9 lat to muszą wiedzieć jak unikać cyberprzemocy. Korzystają bowiem z internetu i doskonale obsługują telefony komórkowe. Stąd na lekcji wizyta policjantek.

Klasa trzecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu wczoraj (29.11) miała zajęcia z policjantkami. Tematem lekcji było to, co wiąże się z korzystaniem z internetu i telefonów. By, dotrzeć do świadomości dzieci policjantki wykorzystały kreskówkę. W niej pokazane było, jak może wyglądać sytuacja, gdy chłopiec nagrał rzekomo śmieszny filmik o koledze i wrzucił go „do sieci”. Policjantki rozmawiały z uczniami na temat filmu i wspólnie z dziećmi analizowały, co się wydarzyło oraz jaki scenariusz mógł jeszcze mieć miejsce.

Przy okazji spotkania nie można było pominąć jakie negatywne i pozytywne rzeczy płyną z korzystania z internetu. Okazuje się, że najczęściej dzieci poprzez internet grają w gry. Dlatego policjantki zwracały uwagę na temat gier i ich przebieg. Agresja bowiem płynąca z nich może przenosić się na zachowania dzieci. Na koniec lekcji dzieci pochwaliły się wykonanymi rysunkami o bezpieczeństwie i prace te podarowały policjantkom na pamiątkę. Pięknie za nie dziękujemy!

Grupowe zdjęcie i "groźne" miny dzieci mają oznaczać, że nie dadzą się cyberprzemocy i będą od niej stronić.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
  • Policjantka mówi o cyberprzemocy.
  • Dzieci odpowiadają na pytania na czym polega cyberprzemoc
  • Policjantka prezentuje dzieciom kreskówkę
  • Grupowe zdjęcie
  • dzieci prezentują prace plastyczne
  • Uczniowie omawiają swoje rysunki