Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

W Inowrocławiu odbyła się jesienna edycja podnosząca umiejętności, które przydadzą się wielu kierującym pojazdami. Grupa uczestników mających już prawo jazdy, ale chcących zdobyć lepsze doświadczenie stawiła się w WORD przy ul. Orłowskiej.

Uczestnicy szkolenia mieli okazję najpierw rozwiązać test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie grupa została podzielona na zespoły. Szczegółowych informacji na temat analizy bezpieczeństwa na drogach, przepisów, interpretacji zasad i wskazówek, udzielił uczestnikom szkolenia naczelnik WRD nadkom. Sebastian Górski. Odpowiadał on także na ich pytania.

Asp. Justyna Piątkowska zaprezentowała spoty promujące korzystanie z elementów odblaskowych. Była okazja zmierzyć swój czas reakcji dzięki multimedialnej aplikacji oraz sprawdzić tak zwane widzenie barwne.

W części praktycznej uczestnicy jeździli samochodami WORD-u wraz z egzaminatorami po placu manewrowym. Wszystkie ich wskazówki warto było wziąć sobie na przyszłość do serca. Trzeba było wykazać się jazdą po łuku, na wzniesieniu, prawidłowym parkowaniu. Doświadczeniem dla wszystkich była także jazda samochodem i test Stewerta. Pojazd miał bowiem zamontowany specjalny talerz z piłeczkę. Chodziło w tym przypadku o płynną i dynamiczną jazdę slalomem.

 

 

Przy stanowisku medycznym Monika Kurzawa i Monika Kwaśniewska-Adryan oraz uczennice inowrocławskiego „Medyka” edukowały o udzielaniu pierwszej pomocy, korzystaniu z AED i opatrywaniu ran i urazów. Warto znać podstawy w tym zakresie, bo nigdy nie wiemy, czy nie przyjdzie nam w życiu spieszyć na ratunek.

Trening zwieńczyło podsumowanie, dyskusja z uczestnikami oraz wręczenie upominków. Ich fundatorami byli Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, WORD Odział Terenowy, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.