Policja Inowrocław: Noga z gazu”
Tak należy powiedzieć dwóm kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali łamiąc przepisy. Mieli na licznikach ponad sto kilometrów na godzinę.
Policjanci WRD z Inowrocławia zatrzymali ostatnio dwóch kierujących jadących samochodem marki Dacia i Seat. Tym pierwszym przez Marcinkowo w gminie Inowrocław podróżował 20-letnim mężczyzna. Miał na liczniku 102 km/h w terenie zabudowanym, gdzie dozwolona jest jazda z prędkością do 50 km/h. Jadący seatem 56-letni kierowca jechał przez Jaksice i podobnie z prędkością 103 km/h.
Policjanci tym kierowcom zatrzymali prawo jazdy. Ukarali ich mandatami i punktami karnymi. A wystarczyło tylko jechać zgodnie z przepisami.
Policjanci apelują! Każda decyzja kierowcy na drodze może zaważyć na jego lub innych uczestników życiu. Gdy dojdzie do wypadku, już za późno na refleksje.
Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu,
inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/
inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/103156,Noga-z-gazu.html
Autor: krystian