Młodzież z klasy IV technikum analitycznego w Zespole Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu wzięła udział w spotkaniu pt. „Jestem przedsiębiorczy”.

Uczniowie uczestniczyli w ciekawych wykładach nt. przedsiębiorczości, bankowości oraz możliwości uzyskania wsparcia z Funduszy Europejskich przy zakładaniu działalności gospodarczej. Zapoznali się również z ofertą zawodową Zakładu Karnego dla osób młodych.    

Jednym w punktów spotkania był międzyszkolny konkurs „Jestem przedsiębiorczy”, adresowany do młodzieży z inowrocławskich szkół. Reprezentantami szkoły byli Joanna Lewandowska i Krystian Niewiadomski. Młodzież „Chemika” okazała się zwycięską parą, pokonując rywali z „Ekonoma”, „Mechana” i „Budowlanki”. Opiekunem zwycięskiej pary, jednocześnie nauczycielem przedmiotu działalność gospodarcza jest mgr inż. Justyna Małetka.

 

 

Organizatorem przedsięwzięcia była Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Księcia Kujawskiego w Inowrocławiu przy wsparciu Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Inowrocławiu.