W sali gimnastycznej popularnego „Chemika” odbyły się kolejne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Ponadpodstawowych w badmintonie. Wśród chłopców wygrała ekipa kruszwickiego „Słowaka”, a wśród dziewcząt – inowrocławskiej „Królówki”.

W zawodach wzięło udział po 5 reprezentacji szkolnych tak w kategorii chłopców jak i dziewcząt. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki III LO Inowrocław (Marta Szajda i Sara Wachowska), które w pokonanym polu pozostawiły koleżanki z Gastronomika 3:1 (2 miejsce), LO Kruszwicę 3:0 (3 miejsce), Chemika 3:0 i ZS Kruszwica też 3:0.

Natomiast wśród chłopców tytuł obronili zawodnicy z popularnego Słowaka - LO Kruszwica w składzie Kamil Klamecki i Adrian Sikorski, którzy kolejno pokonali ekipy z Gastronomika 3:0 (2 miejsce), Jadwigi 3:0 (3 miejsce), Chemika 3:0 oraz chłopaków z Kazika też 3:0.

W całych mistrzostwach rozegrano ponad 60 spotkań indywidualnych.  Oba mistrzowskie zespoły awansowały do zawodów wojewódzkich. Najlepsze zespoły mistrzostw zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, nagrodami rzeczowymi, pucharami oraz medalami ufundowanymi przez starostę Wiesławę Pawłowską.