Policja Inowrocław: Zastrzelił jelenia, a nie powinien polować
Na karę 5 lat pozbawienia wolności naraził się 61-letni mężczyzna, któremu policjanci z Kruszwicy zarzucają przestępstwo z ustawy prawo łowieckie. Mężczyzna odpowie za samowolę łowiecką.
Zgłoszenie o ujawnieniu odstrzelonego jelenia wpłynęło do Komisariatu Policji w Kruszwicy, od jednego z obwodów hodowli zwierząt. Na terenie miejscowości Skotniki gmina Kruszwica został znaleziony zastrzelony jeleń.
Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem sprawy wiedzieli, że w tym czasie, w tym rejonie gminy, nie było zgłoszone żadne polowanie. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili osobę, która mogła mieć związek z odstrzałem zwierzyny. Zebrane dowody pozwoliły też na zatrzymanie 61-letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli też jego broń myśliwską.
Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, ponieważ posiadając wprawdzie uprawnienia myśliwego odstrzelił jelenia, będąc nieuprawnionym do polowania w tym obwodzie łowieckim. Za to bezmyślne zachowanie podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.
Strach pomyśleć, gdyby w rejonie leśnym tego dnia znaleźli się przypadkowo ludzie.
Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu,
inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/
inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/104757,Zastrzelil-jelenia-a-nie-powinien-polowac.html
Autor: krystian