Trwa Rok Jana Kasprowicza. Na stronie internetowej Powiatu Inowrocławskiego od dziś (20 marca br.) można przeglądać specjalnie uruchomioną zakładkę poświęconą Wielkiemu Poecie.

 

Przypomnijmy.  W styczniu br . Rada Powiatu Inowrocławskiego zdecydowała, że 2020 rok będzie Rokiem Jana Kasprowicza w związku z przypadającą 12 grudnia 160. rocznicą urodzin poety. W związku z tym w Powiecie Inowrocławskim w ciągu roku odbędzie się szereg wydarzeń, imprez oraz konkursów i spotkań związanych z pochodzącym z Szymborza Piewcą Kujaw. Włączone w organizację tych przedsięwzięć jest szereg różnych podmiotów, m.in. placówki noszące imię Jana Kasprowicza – Muzeum, Biblioteka Miejska, I LO, SP nr 10, oraz wiele innych instytucji.

W zakładce znaleźć można archiwalne zdjęcia poety, jego rodziny i miejsca z nim związane. Nie mogło zabraknąć też twórczości Naszego Mistrza. Są też informacje o trwających przedsięwzięciach (Muzeum im. Jana Kasprowicza ogłosiło konkursy dla dzieci i młodzieży).

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco zakładki, będzie ona uzupełniana i publikowane będą tu zapowiedzi wszelkich wydarzeń związanych z Rokiem Jana Kasprowicza, a także relacje z nich.

Zakładka Rok Jana Kasprowicza