Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karol Konopacki zaprosił do siedziby inowrocławskich policjantów kobietę, która wykazała się determinacją na rzecz bezpieczeństwa. Mieszkanka powiatu mając podejrzenie, że kierowca jedzie nietrzeźwy powiadomiła policję i jechała dotąd za nim, aż został zatrzymany.

Przypomnijmy:

W ubiegłym tygodniu (17.11) zarzuty usłyszał zatrzymany dzień wcześniej 36-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa Biskupia. Mężczyzna został zatrzymany po zgłoszeniu przez kierującą pojazdem osobowym, gdy jadąc za samochodem ciężarowym nabrała podejrzeń, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Jechał bowiem DK15 przysłowiowym wężykiem. Kobieta powiadomiła telefonicznie policję i jechała cały czas za vw transporterem.

Gdy zatrzymał się w miejscowości Słońsko zauważyła, że kierowca wysiadł z pojazdu i zaczął oddalać się na pieszo. Interwencja przybyłych na miejsce policjantów skutkowała zatrzymaniem kierowcy vw. Z uwagi na to, że 36-letni mężczyzna odmówił badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, policjanci przetransportowali go do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Wynik wykazał, że ma on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzone dowody doprowadziły do postawienia kierowcy zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci ustalili też, że nie posiadał on uprawnień do kierowania. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj (25.11) mł. insp. Karol Konopacki podziękował mieszkance powiatu za reakcję, która miała wpływ na poprawą bezpieczeństwa na drogach. Komendant Powiatowy Policji wręczył kobiecie list gratulacyjny oraz okolicznościową statuetkę wyrażając swoje podziękowanie za jej postawę. Statuetkę ufundował Powiat Inowrocławski.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy to drogowi zabójcy. Nie bójmy się powiadamiać policji w podobnych sytuacjach.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu