Książka łączy – spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki w bibliotece miejskiej

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zamienia kartki w pretekst do rozmowy — spotkania DKK odbywają się w mieście od lat i gromadzą czytelników w różnym wieku. Atmosfera jest swobodna, a rozmowy często prowadzą dalej niż do ostatniego akapitu.
“Książka to przedmiot niewielkich rozmiarów, łatwy do umieszczenia gdzieś w domu. Ale ten mały przedmiot umożliwia prowadzenie ciekawych dyskusji, rodzi liczne więzy, umożliwia spotkania z innymi, które te więzy przekształcają.” — Philippe Claudel
- Spotykać się, czytać i rozmawiać — tak działa Dyskusyjny Klub Książek przy bibliotece
- Gdzie i jak dołączyć — lista filii i kontakty, żeby zapisać się na spotkanie
Spotykać się, czytać i rozmawiać — tak działa Dyskusyjny Klub Książek przy bibliotece
Dyskusyjne Kluby Książki działają przy Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza od 2007 roku. Klubowicze spotykają się zwykle raz w miesiącu, by omówić wcześniej przeczytaną książkę — lub podzielić się refleksjami, które nie mieszczą się w krótkiej recenzji. To przestrzeń dla tych, którzy lubią czytać, dyskutować i poznawać różne punkty widzenia.
Program funkcjonuje pod patronatem Instytutu Książki i wojewódzkich bibliotek oraz jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co pozwala utrzymać bogatą ofertę spotkań dla mieszkańców.
Gdzie i jak dołączyć — lista filii i kontakty, żeby zapisać się na spotkanie
Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą zgłaszać się do DKK działających przy poszczególnych wypożyczalniach i filiach biblioteki. Zapisy i informacje podaje Wypożyczalnia dla Dorosłych oraz filie — podane poniżej adresy i numery telefonów warto zapisać i wykorzystać, żeby dopytać o terminy i tematykę spotkań.
Wypożyczalnia dla Dorosłych: ul. Kilińskiego 16, tel. 52-3579389. Wypożyczalnia dla Dorosłych: ul. Kilińskiego 16, tel. 52-3579389.
Filia nr 1: ul. Wilkońskiego 32, tel. 52-3576470. Filia nr 1: ul. Wilkońskiego 32, tel. 52-3576470.
Filia nr 3: ul. Wojska Polskiego 5, tel. 52-3520455. Filia nr 3: ul. Wojska Polskiego 5, tel. 52-3520455.
Filia nr 7: ul. Marulewska 7, tel. 52-3573245. Filia nr 7: ul. Marulewska 7, tel. 52-3573245.
Spotkania przyciągają stałych bywalców i nowych czytelników — każdy, kto ma ochotę porozmawiać o literaturze, znajdzie tu swoje miejsce 🙂
na podstawie: Biblioteka Miejska w Inowrocławiu.
Ostatnie Artykuły

Czepkowanie w muzycznej sali. Przyszłe pielęgniarki weszły w ważny etap

Inowrocław uczcił 81. rocznicę końca wojny przy obelisku pamięci

Nie była to hulajnoga - nocny wypadek na skrzyżowaniu w Inowrocławiu

Inowrocław oddał hołd ofiarom wojny. Pod obeliskiem wybrzmiał apel pamięci

Hogwart w Inowrocławiu kusi magią, zagadkami i własną różdżką

Solankowa cofnie się w czasie. Bryczka, bicykle i teatr uliczny w programie

Patrole na Gople ruszyły - policja i WOPR sprawdzają kąpiących się

Trzeźwe popołudnie w powiecie inowrocławskim skończyło się dwoma zatrzymaniami

Weekend w powiecie pod znakiem pamięci, sportu i pierwszych majówkowych wyjść

Bitwa o Hogwart w Inowrocławiu - biblioteka szykuje magiczną grę online

Maturalny numer z mocnym lokalnym tłem trafia do mieszkańców powiatu

W muzeum powstało nowe towarzystwo. Na czele stanął kolekcjoner

Strażacy w centrum uwagi. W Inowrocławiu padły słowa o odwadze i zaufaniu

