Za posiadanie zabronionych środków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do trzech lat więzienia. Z taką karą musi liczyć się zatrzymany przez policjantów wydziału patrolowo-interwencyjnego inowrocławskiej komendy 34-letni mężczyzna.

Czujność policjantów „patrolówki” ich nie zawiodła. Gdy (23.12) w godzinach wieczornych wypatrzyli pojazd marki BMW, który zatrzymał się w ustronnym miejscu na terenie miasta, postanowili to sprawdzić. Kierujący na widok patrolu był zdenerwowany i niespokojny. Policjanci skontrolowali to co mężczyzna posiadał zarówno przy sobie jak i w samochodzie.

W jego odzieży oraz saszetce i portfelu patrol ujawnił susz roślinny i biały proszek. Łącznie 9,20 grama. Było też sześć tabletek. Badanie testerami narkotykowymi wykazało, że to marihuana, amfetamina i ecstasy. Dalej środkami odurzającymi zajmie się bydgoskie laboratorium, które je szczegółowo zbada. 34-letni mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Następnego dnia po zebraniu przez kryminalnych dowodów, zatrzymany usłyszał zarzut posiadania zabronionych środków. Grozi mu teraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu