To się dzieje! Wysokie mandaty również dla rowerzystów to rzeczywistość. Policja apeluje, jeśli zamierzasz jechać rowerem, nie pij. Teraz to już mandat 2 500 zł.

Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego inowrocławskiej policji zwracają uwagę na zagrożenia w ruchu drogowym. Tylko wczoraj (18.01) skontrolowali dwóch rowerzystów i ujawnili, że obaj byli nietrzeźwi.

W Inowrocławiu na ul. 800-Lecia patrol skontrolował 64-letniego cyklistę, bo ten jechał wężykiem. Mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł. Drugi z cyklistów wpadł na ul. Pakoskiej. Tam, również 64-letni rowerzysta „walczył” z rowerem. Badanie stanu trzeźwości cyklisty wykazało u niego 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, dlatego policjanci sporządzili wobec niego wniosek do sądu o ukaranie.

Również wczoraj policjanci z posterunku policji w Złotnikach Kujawskich rozliczyli do jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości 55-letniego cyklistę. Jechał on ostatnio rowerem mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że w ubiegłym roku, ten sam mężczyzna był dwukrotnie karany mandatami karnymi za jazdę w stanie nietrzeźwości i jak widać nadal łamał przepisy, w jego sprawie policjanci skierowali wniosek do sądu o wysoką grzywnę oraz środek karny w postaci rocznego zakazu jazdy rowerem.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu