Inwestowanie w srebro – najpopularniejsze srebrne monety bulionowe

Monety bulionowe są jednym z najczęściej wybieranych sposobów inwestycji w kruszce. Zobacz, czym dokładnie one są i dlaczego warto wybierać te wykonane ze srebra!

Czym są monety bulionowe – inwestycyjne?

Monety nazywane bulionowymi albo inwestycyjnymi są rodzajem monet, które przeznaczone są do inwestowania pieniędzy. Zawierają one wysoką ilość kruszców jak złoto albo srebro i nie mają nominału jak zwykłe monety.

Obecnie takie monety są bardzo popularne wśród inwestorów. Wybierają je zarówno osoby z dużym doświadczeniem w inwestowaniu, jak i te, które dopiero rozpoczynają inwestowanie w kruszce.

Srebrne monety inwestycyjne – dlaczego warto je kupować?

Do kategorii monet bulionowych zaliczane są również monety srebrne. Tym, co je wyróżnia, jest głównie niższa cena w porównaniu do monet złotych. Dzięki temu są one łatwiej dostępne dla przeciętnego inwestora.

Obecnie monety inwestycyjne tego typu są emitowane przez mennice w wielu krajach na całym świecie. Aby rozpocząć inwestowanie, warto wtedy zdecydować się na te, które są dobrze zabezpieczone i mają renomę.

Zatem, jakie srebrne monety bulionowe kupować? Zobacz przygotowaną przez nas listę, na której znajdziesz najpopularniejsze srebrne monety inwestycyjne, które zakupisz również w Polsce.

Australijski Kangur

Jedna z najczęściej kupowanych monet inwestycyjnych z Australii. Można zobaczyć na niej australijskiego kangura, skąd wzięła swoją nazwę.

Wiedeński Filharmonik

Emitowana przez austriacką mennicę moneta, która nawiązuje do znanej filharmonii wiedeńskiej.

Kanadyjski Liść Klonowy

Moneta wybijana w Kanadzie. Można zobaczyć na niej symboliczny liść klonowy.

Amerykański Orzeł

To moneta, która jest jedną z najstarszych na świecie monet bulionowych. Wybijana jest w USA i można zobaczyć na niej orła.

Południowoafrykański Krugerrand

Najczęściej wybierana moneta bulionowa srebrna z Afryki. Za jej produkcję odpowiedzialna jest mennica z RPA – Republiki Południowej Afryki.

Chińska Panda

Azjatyckie monety reprezentuje Chińska Panda. Ta moneta inwestycyjna wybijana jest przez chińską mennicę i można zobaczyć na niej pandy.

Brytyjska Britannia

Za produkcję ten monety odpowiada brytyjska mennica The Royal Mint. Widoczna jest na niej Britannia, która symbolizuje Wielką Brytanię. Moneta ta przez wielu inwestorów uznawana jest za jedną z najładniejszych i przy tym dobrze zabezpieczonych.

Więcej na temat zakupu srebrnych monet inwestycyjnych można przeczytać na blogu portfele.org.pl.