Na 10 lat więzienia narazili się dwaj mieszkańcy Kruszwicy w wieku 28 i 40 lat. Zostali zatrzymani krótko po tym, jak kradzionymi rowerami urządzili sobie wycieczkę, a potem spacerowali na pieszo. Teraz odpowiedzą za kradzież z włamaniem.

Policjanci z komisariatu w Kruszwicy rozliczyli do sprawy kradzieży z włamaniem do garażu dwóch mężczyzn. Sprawa ma swój początek w miniony piątek (17.03.2023), kiedy to właściciel garażu powiadomił policję o włamaniu. Z wnętrza zostały skradzione trzy rowery o łącznej wartości 1 400 złotych. Policjanci zebrali informacje na temat przebiegu przestępstwa i zabezpieczyli ślady.

Podczas tej samej służby policjanci ujawnili w niedalekiej odległości od garażu porzucony jeden ze skradzionych rowerów. Ustalili też, że rowerową wycieczkę przez miasto urządzili sobie nieco wcześniej dwaj mężczyźni, znani policjantom. Patrol rozpoczął ich poszukiwanie.

Na jednej z ulic policjanci zauważyli tę dwójkę, która jakby nigdy nic sobie spacerowała. Na widok radiowozu zaczęli się zachowywać nerwowo. Policjanci mając swoje podejrzenia, zatrzymali mężczyzn w wieku 28 i 40 lat do wyjaśnienia.

Podczas przeszukania ich pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, u starszego z nich ujawnili kradziony rower. Kolejny jednoślad skradziony z garażu, choć szybko zmienił właściciela, również został odzyskany. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Doprowadzeni do oskarżyciela zostali objęci policyjnym dozorem do czasu rozprawy.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat za kratami.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu