Siedem dekad rzemiosła - jubileusz Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu

2 min czytania
Siedem dekad rzemiosła - jubileusz Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu

W Inowrocławiu świętowano 70 lat istnienia Cechu Rzemiosł Różnych. Uroczystości rozpoczęła msza w znanym kościele parafialnym, a potem przeniesiono się do Teatru Miejskiego, gdzie mówiono o przeszłości i przyszłości rzemiosła. Wśród gości pojawili się przedstawiciele powiatu, a w liście gratulacyjnym Starosta podkreśliła znaczenie tradycji i kształcenia zawodowego.

  • W Inowrocławiu msza i dalsze uroczystości
  • Cech, szkoła i gratulacje od władz powiatu

W Inowrocławiu msza i dalsze uroczystości

Obchody 70-lecia powstania Cechu Rzemiosł Różnych rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele św. Mikołaja. Po liturgii uczestnicy przeszli do Teatru Miejskiego, gdzie kontynuowano oficjalną część wydarzenia — przemówienia, wspomnienia i podziękowania za pracę rzemieślników przez minione dekady. Atmosfera była mieszanką sentymentu i szacunku dla fachu, który przez pokolenia kształtował oblicze miasta.

Cech, szkoła i gratulacje od władz powiatu

Organizacją wspierającą kształcenie zawodowe i rozwój rzemiosła jest Cech Rzemiosł Różnych, który pełni funkcję organu prowadzącego dla Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła. W trakcie uroczystości przypomniano, że cech nie tylko szkoli młodzież, lecz także dba o nabór i przygotowanie nowych kadr w usługach i produkcji — elementy ważne dla lokalnej gospodarki.

W liście gratulacyjnym Wiesławy Pawłowskiej, Starosty Inowrocławskiego, zwrócono uwagę na dbałość cechu o pamięć o tradycjach rzemieślniczych sięgających w regionie średniowiecza oraz na ich wkład w budowanie kulturowych i gospodarczych podstaw “Małej Ojczyzny”. Powiat Inowrocławski reprezentowali podczas obchodów również Marek Knop jako Przewodniczący Rady Powiatu oraz członek Zarządu Andrzej Skrobacki, którzy złożyli gratulacje organizatorom i rzemieślnikom.

na podstawie: Powiat Inowrocławski.

Autor: krystian