38-latek zatrzymany w Inowrocławiu. Usłyszał zarzuty pobicia dwóch mężczyzn

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu zatrzymali 38-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o pobicie dwóch mężczyzn. Jeden z poszkodowanych trafił do szpitala po ataku na ulicy Wojska Polskiego.
- Zatrzymanie i przebieg interwencji w Inowrocławiu
- Śledztwo, zarzuty i środki zapobiegawcze
Zatrzymanie i przebieg interwencji w Inowrocławiu
We wtorek 7 października policja została powiadomiona o ataku na ulicy Wojska Polskiego. Zgłaszający relacjonował, że został zaczepiony, a następnie uderzany i kopany, wskutek czego upadł i odniósł obrażenia. Poszkodowany trafił do szpitala.
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu prowadzili czynności ustalające przebieg zdarzenia i tożsamość sprawcy. Zebrane dowody pozwoliły na wytypowanie konkretnej osoby zamieszkałej w mieście. W środę 21 października funkcjonariusze ustalili miejsce jego przebywania i zatrzymali mężczyznę.
Śledztwo, zarzuty i środki zapobiegawcze
Podczas czynności policjanci ustalili, że zatrzymany może mieć na koncie dwa podobne przestępstwa - zdarzenia z maja oraz z października tego roku, w których atakował przechodniów na ulicy. 38-latek usłyszał zarzuty spowodowania u pobitych uszczerbku na zdrowiu.
Mężczyzna wczoraj stanął przed prokuratorem. Do czasu rozprawy został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się. Za zarzucane czyny grozi mu kara pięciu lat więzienia. Informacje o zatrzymaniu i przedstawionych zarzutach przekazała asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.
na podstawie: Policja Inowrocław.
Autor: krystian