Inowrocławscy policjanci uczyli dzieci o tym, co oznacza ruch drogowy i jego zasady. Były też praktyczne ćwiczenia przechodzenia przez ulicę.

Dziś (25.04.23r.) policjanci z Inowrocławia zawitali do przedszkolaków w Turzanach gmina Inowrocław. Podczas spotkania z dwiema grupami dzieci rozmawiali o tym czym zajmuje się policja i jak jest wyposażony policjant do służby. Ponadto dzieci dowiedziały się jak wygląda nabór do służby i kto może zostać funkcjonariuszem.

Pogadanka była również adresowana do dzieci w celu poznawania przez nie zasad ruchu drogowego i podstawowych przepisów. Prócz omówienia ich, dzieci miały okazję potrenować w terenie przekraczanie jezdni.

Choć mając 5 i 6 lat przedszkolaki same nie poruszają się po ulicach, a w rejonie szkoły brak jest oznakowanego przejścia dla pieszych, to dzieci uczyły się przekraczania jezdni edukując się w zakresie prawidłowego rozglądania i pokonywania ulicy.
Rodzicu! Ucz swoje dziecko od najmłodszych lat podstawowych reguł bezpieczeństwa. Powtarzaj je dziecku i utrwalaj podczas praktycznego poruszania się po drogach!

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu