Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu młodszy inspektor Karol Konopacki i Dyrektor Zakładu Karnego podpułkownik Magdalena Zwierzchowska pochwalili postawę dwóch strażników więziennych. Byli czujni, gdy nabrali podejrzeń, że jadąca pojazdem jest po alkoholu. Podjęli zdecydowane kroki, a kobieta, która kierowała pojazdem poniosła konsekwencje.

Wczoraj (25.04.2023) w inowrocławskim Zakładzie Karnym miało miejsce spotkanie, podczas którego strażnicy: starszy kapral Marek Kruk i kapral Mateusz Matuszak zostali pochwaleni za swoją reakcję. Dbając o bezpieczeństwo na drodze doprowadzili do tego, że za jazdę po alkoholu odpowiedzialność poniosła kierująca pojazdem.

Gdy w marcu na jednej z ulic Inowrocławia dwaj mężczyźni zauważyli pojazd marki Peugeot, który wykonywał dziwne manewry na drodze, pojechali za nim. Pojazd nagle uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyźni podejrzewali, że kierująca nie jest trzeźwa. Dlatego zabrali jej kluczyki, nie pozwalając jechać dalej i wezwali policję.

Patrol ustalił, że kobieta popełniła wykroczenia polegające na spowodowaniu kolizji drogowej i kierowaniu pojazdem po użyciu alkoholu, za co została ukarana. Za kolizję dostała mandat w wysokości trzech tysięcy złotych. Natomiast za jazdę po alkoholu policjanci skierowali wniosek do sądu o jej ukaranie.

Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu i Dyrektor Zakładu Karnego podziękowali strażnikom za właściwą reakcję w trosce o bezpieczeństwo.

Pamiętajmy! Nie bądźmy obojętni na podobne sytuacje. Jeśli masz podejrzenie, że za kierownicą jedzie nietrzeźwy kierowca, powiadom policję.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu