Urząd Miasta Inowrocławia: W „czternastce” odbyła się nietypowa lekcja angielskiego
Spotkanie, które przekroczyło bariery językowe i kulturowe, a jednocześnie wzbogaciło wiedzę uczniów o wojskowości - tak można opisać wizytę amerykańskich żołnierzy w Szkole Podstawowej nr 14 w Inowrocławiu. Czyżby międzynarodowe stosunki przenikały już do szkolnych ławek?
  • Amerykańscy żołnierze z 1 brygady lotniczej USA odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Inowrocławiu.
  • Uczniowie mieli okazję zadawać pytania dotyczące życia i służby żołnierzy, poznając ich perspektywę.
  • Spotkanie z mundurowymi umożliwiło młodzieży lepsze zrozumienie kultury i pracy wojskowej.
  • Pełniący funkcję Prezydenta Miasta Inowrocławia, Wojciech Piniewski, wraz z innymi lokalnymi dygnitarzami, powitał gości.

W Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zygmunta Wilkońskiego w Inowrocławiu, nauczanie języka angielskiego nabrało nowego wymiaru. Niecodzienna lekcja z udziałem amerykańskich wojskowych z 1 brygady lotniczej USA, przeniosła uczniów w świat międzynarodowej współpracy i zrozumienia międzykulturowego. Spotkanie było okazją nie tylko do praktycznego zastosowania języka angielskiego, ale również do zadawania pytań o życie żołnierza i ich doświadczenia z pobytu w Polsce.

Wizyta amerykańskich gości rozwinęła skrzydła ciekawości młodych osób, które miały okazję z pierwszej ręki dowiedzieć się o realiach pracy w wojsku oraz codziennym życiu żołnierzy daleko od domu. Takie spotkania noszą w sobie wartość edukacyjną, która wykracza poza tradycyjny schemat nauczania, wzbogacając młodzież o nowe perspektywy i zrozumienie świata.

Spotkanie zorganizowane zostało pod auspicjami lokalnych władz, a przywitanie gości stało się manifestacją otwartości i szacunku między kulturami. Wojciech Piniewski, pełniący funkcję Prezydenta Miasta Inowrocławia, wraz z Przewodniczącą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbietą Piniewską oraz Iwoną Brocką, dyrektor szkoły, zapewnili ciepłe przyjęcie amerykańskim gościom, podkreślając znaczenie takich wizyt dla wzajemnego zrozumienia i budowania mostów między krajami.

Ta nietypowa lekcja angielskiego mogła wydawać się jedynie drobnym wydarzeniem na mapie szkolnych inicjatyw, jednak jej wpływ na młodzież jest nie do przecenienia. Wprowadzając elementy prawdziwego życia do edukacji, uczniowie zdobywają wiedzę, której nie znajdą w podręcznikach, a która przygotowuje ich do funkcjonowania w coraz bardziej globalnym świecie.


Wg inf z: Urząd Miasta Inowrocławia