Mieszkańcy Inowrocławia obchodzili Dzień Białej Laski razem z władzami

W centrum miasta zebrały się osoby niewidome, przedstawiciele organizacji i samorządu, by przypomnieć o codziennych wyzwaniach i potrzebach osób z dysfunkcją wzroku. W Inowrocławiu wydarzenie miało kameralny, ale znaczący charakter — łączyło refleksję z deklaracjami wsparcia ze strony władz.
- Spotkanie zorganizowane przez Polski Związek Niewidomych przypomniało o potrzebach
- Wydarzenie w Inowrocławiu z udziałem przedstawicieli samorządu i służb
Spotkanie zorganizowane przez Polski Związek Niewidomych przypomniało o potrzebach
Podczas uroczystości organizowanej przez Polski Związek Niewidomych – Koło w Inowrocławiu zwracano uwagę na kwestie dostępności przestrzeni miejskiej i aktywizacji osób niewidomych oraz słabowidzących. Obecność lokalnych instytucji miała podkreślić, że działania na rzecz integracji są kontynuowane nie tylko w słowach, ale i w planach współpracy.
Wydarzenie w Inowrocławiu z udziałem przedstawicieli samorządu i służb
W spotkaniu uczestniczyli m.in. Prezydent Miasta Arkadiusz Fajok, Prezes ZEC Ireneusz Stachowiak, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia Grzegorz Gąsiorek oraz Pełnomocnik ds. współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Karol Legumina. Przedstawiciele miasta i jednostek samorządowych zadeklarowali chęć dalszych działań na rzecz poprawy warunków życia osób niewidomych.
“Osoby niewidome są ważną częścią naszej społeczności. Ich aktywność, determinacja i zaangażowanie pokazują, jak wiele możemy się od siebie nawzajem nauczyć. W Inowrocławiu chcemy tworzyć przestrzeń, w której każdy czuje się zauważony i doceniony”
— Arkadiusz Fajok
Wypowiedź prezydenta stała się wyraźnym sygnałem, że temat będzie wpisany w lokalne priorytety. Organizatorzy i goście podkreślali znaczenie edukacji, dostępnych usług oraz współpracy między organizacjami pozarządowymi a samorządem, by codzienne funkcjonowanie osób niewidomych było łatwiejsze.
na podstawie: UM Inowrocław.
Ostatnie Artykuły

Włoskie przeboje zabrzmiały w Muszli Koncertowej. Andrea Lattari porwał publiczność

Scootive On Tour w Inowrocławiu pokazało, czego młodzi chcą od miasta

Tańce przy muszli koncertowej nie kończą się w lipcu

Pierwsze Targi Rolno-Ogrodnicze w Inowrocławiu. Dwa dni nowoczesnego rolnictwa, pokazów i rodzinnych atrakcji

Awantura domowa w Kruszwicy. 47-latek trafił do celi za znieważenie policjanta

Przebudowa skrzyżowania zmieni trasy autobusów linii 1 i 10

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Oszust podszywa się pod bank lub policjanta. Jeden błąd kosztuje pieniądze

93 km/h na czterdziestce w Parchaniu. 20-latek stracił prawo jazdy

Wakacyjny turniej piłki nożnej na miejskim stadionie

Plan dla ulic Popiełuszki, Chmielnej, Szparagowej i Grochowej trafi do konsultacji

Syreny alarmowe zabrzmią w Inowrocławiu. To ćwiczenia

Dąb Jana Kasprowicza ma nowe oznaczenie. Zmiana w Parku Solankowym

Hulajnogi i sportowe emocje. Scootive On Tour przyjedzie do Inowrocławia
Przydatne dane teleadresowe
- Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu - zajęcia, sekcje i kontakt
- Parafia Świętego Krzyża w Inowrocławiu - msze, kancelaria, kontakt
- Sąd Rejonowy w Inowrocławiu - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
- Urząd Stanu Cywilnego Pakość - kontakt, zadania, rejestracja
- Dom Pomocy Społecznej w Warzynie - kontakt, przyjęcie, opłaty i godziny odwiedzin
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Inowrocławiu - kontakt, godziny, zapis
