Trwa 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci pełniąc dzisiaj służbę szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo wolontariuszy. Robią to nie tylko patrolując ulice, ale także rozmawiając z kwestującymi.

Funkcjonariusze zwracają uwagę na wolontariuszy z puszkami WOŚP i poziom bezpieczeństwa wokół nich. Ponadto rozmawiają z kwestującymi na temat unikania zagrożeń i reagowania na nie, bezpieczeństwa w ruchu drogowym itp. Przypominają, że w przypadku niebezpieczeństwa mogą liczyć na pomoc policjantów. Wolontariusze dzielą się swoimi spostrzeżeniami z Policją, a to bardzo istotnie pomaga w wykonywaniu naszych obowiązków na rzecz bezpieczeństwa.

Jednocześnie policjanci przypominają, że w sytuacji zagrożenia należy kontaktować się pod numerem alarmowym 112 oraz zwracając się o pomoc bezpośrednio do funkcjonariuszy obecnych na drogach.

Publikacja: Michał Parzyszek
  • Policjantka stoi wśród wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  • Policjantka w Sztabie WOŚP w Inowrocławiu. W pomieszczeniu wolontariusze przekazują zebrane pieniądze, a pracownicy sztabu przyjmują je do rozliczenia
  • Policjanci i wolontariusze w Parku Solankowym
  • Policjantka i policjant stojący wraz z młodym chłopakiem, wolontariuszem, i jego rodzicami na inowrocławskim rynku
  • Policjantka i policjanci stoją wśród wolontariuszy WOŚP - członków klubu motocyklowego Riders Club Inowrocław. Widoczne również motocykle członków klubu.
  • Policjant wraz z wolontariuszkami WOŚP w centrum Inowrocławia