Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Do czytelników trafia właśnie najnowszy numer Tygodnika Informacyjnego Powiatu, Miast i Gmin, a w nim m.in. echa obchodzonego w zeszłym tygodniu Światowego Dnia Chorych.

 

W jaki sposób uczczono ten dzień w Powiecie Inowrocławskim można przeczytać w artykule pt. „Wspieramy wszystkich chorych”.

Piszemy także o wyjątkowej cyberklasie, która już od września br. rozpocznie działalność w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Informujemy o nowej kadencji Rady Rynku Pracy. Członkowie tego gremium otrzymali ostatnio z rąk Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej akty powołania.

Zainteresowanym historią, a także muzyką, polecamy artykuł o cennym zabytku ze zbiorów Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – drumli, czyli małym instrumencie, na którym grywano w średniowieczu.

Z kolei podróżujących koleją odsyłamy do informacji o modernizacji dwóch dworców PKP w Powiecie – w Złotnikach Kujawskich i w Kołodziejewie.

Ponadto jest rozmowa z prezesem Zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu Piotrem Pawlakiem. Firma od 50 lat daje ciepło Miastu Inowrocław. I jak w każdym numerze jest garść informacji na temat lokalnego sportu.