Mali studenci mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci otrzymały „zaliczenia” z wpisem do swoich indeksów.

Po tym, jak w październiku 25 osobowa grupa dzieci została przyjęta w poczet młodych studentów, uczestniczą oni cyklicznie w sobotnich zajęciach. Ostatnio spotkanie na Uniwersytecie Dziecięcym Wyższej Szkoły Gospodarki poprowadziły inowrocławskie policjantki.

Zajęcia polegały na rozmowie z dziećmi o tym, jak ważne dla każdego jest bezpieczeństwo w domu, szkole, na ulicy. Podczas pogadanki dzieci odpowiadały na pytania jak zachować się w różnych sytuacjach. Policjantki omówiły podstawowe zasady ruchu drogowego. Dzieci prezentowały wiadomości jak pokonać bezpiecznie ulicę. Powtórką z wiadomości ruchu drogowego było wspólne obejrzenie filmu przygotowanego przez inowrocławską i bydgoską policję. W filmie dzieci zaprezentowały jak poprawnie i bezpiecznie jeździć rowerem, na rolkach i hulajnodze.

Podczas dyskusji o tym, jak reagować na sytuacje, gdy do domu puka osoba, której nie znamy, wszystkie wątpliwości rozwiał spot inowrocławskich policjantek pod tytułem „Nie ufaj obcym osobom”. Na koniec zajęć uczestnicy otrzymali edukacyjne książeczki do kolorowania i nauki znaków drogowych.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

  • Książeczki edukacyjne
  • Policjantka omawia zagadnienia o bezpieczeństwie
  • Widok na baner filmu i tytuł spotkania
  • Policjantka przepytuje dzieci o zasadach ruchu drogowego
  • Uczestnicy spotkania słuchają o bezpiecznych zasadach pobytu w domu