Z karą pięciu lat więzienia musi liczyć się mieszkaniec Kruszwicy. Będąc w konflikcie ze swoim znajomym wpadł na pomysł, by rozprawić się z nim poprzez uszkodzenie jego drzwi. Tym właśnie napytał sobie „biedy”.

Kruszwiccy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące uszkodzenia mienia. Ze zgłoszenia, o którym lokalna policja została powiadomiona (02.08) wynikało, że ktoś w jednym z mieszkań zniszczył drzwi. Nosiły one ślady zarysowań i wgnieceń. Właściciel oszacował straty na 3 tys. zł.

Policjanci zbierając informacje ustalili, że związek z przestępstwem uszkodzenia może mieć 27-letni mieszkaniec miasta. Poszli zatem tym śladem, który okazał się właściwy. Dzisiejszej nocy policjanci poszukując podejrzewanego, namierzyli go w pobliżu domu, którego drzwi zostały uszkodzone. Wtedy wpadł w ręce policji. Miał przy sobie torbę z roboczymi rękawicami oraz łom.

Zatrzymany w nocy 27-latek trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznał. Motywem jego działania był konflikt z właścicielem mieszkania. Uszkadzając jego drzwi śrubokrętem najwyraźniej chciał się zemścić. Morał? Nie wymierzaj sam sprawiedliwości, bo będziesz za to odpowiadać. Teraz wyrok jaki grozi podejrzanemu to nawet pięć lat za kratami.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu