Rusza ogólnopolska akcja sprawdzania świateł. Policja zachęca kierowców

2 min czytania
Rusza ogólnopolska akcja sprawdzania świateł. Policja zachęca kierowców

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili prezentację działań na stacji kontroli pojazdów w Bydgoszczy, zapowiadając bezpłatne sprawdzenie ustawienia świateł. Kampania ma trwać do połowy grudnia i obejmie wybrane stacje kontroli pojazdów w całym kraju.

  • Kontrole rozpoczęły się w Bydgoszczy
  • Policja będzie kontrolować stan oświetlenia i stosować sankcje

Kontrole rozpoczęły się w Bydgoszczy

Spotkanie z mediami odbyło się na terenie Stacji Kontroli Pojazdów PZM w Bydgoszczy przy ul. Nakielskiej 71A. Organizatorami 10. edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” są Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wraz z Instytutem Transportu Samochodowego i partnerami. Wydarzenie zaplanowano na okres 23 października – 11 grudnia 2025 r.

W wybrane soboty kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł na stacjach kontroli pojazdów. Najbliższe terminy to 25 października, a kolejne to 15 i 22 listopada oraz 6 grudnia. Użytkownicy aplikacji Yanosik otrzymają informacje o akcji i wskazania do najbliższej stacji biorącej udział w przedsięwzięciu.

Policja będzie kontrolować stan oświetlenia i stosować sankcje

W trakcie akcji sprawdzany będzie stan żarówek, lamp oraz ustawienie świateł. Organizatorzy podkreślają znaczenie prawidłowego oświetlenia w warunkach szybszego zapadania zmroku i zmiennej pogody. Niewłaściwie ustawione lub niesprawne światła mogą ograniczać widoczność pobocza i oślepiać innych uczestników ruchu.

Kujawsko-pomorscy policjanci zapowiedzieli, że będą zwracać uwagę na pojazdy z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem. Jeśli oświetlenie nie będzie odpowiadało warunkom technicznym, policjant zatrzyma dowód rejestracyjny i skieruje pojazd na dodatkowe badania techniczne.

na podstawie: Policja Inowrocław.

Autor: krystian