Pomoc dla bezdomnych jest możliwa niekiedy poprzez tak ważny telefon do służb. Są bowiem osoby, które często same decydują się na taki sposób życia. Jednak warto zaoferować im pomoc.

Bezdomni najczęściej przebywają w prowizorycznych budynkach, altanach działkowych, ruderach, których stan grozić może nawet zawaleniem. Przebywające tam osoby często dogrzewają się czym tylko można, co może stanowić zagrożenie pożarowe. Zapobiegajmy tragediom!

Stąd działania Policji apel do mieszkańców o zwrócenie uwagi na problem bezdomności. Dlatego, policjanci zachęcają mieszkańców do informowania służb o bezdomnych, którzy szczególnie teraz potrzebują pomocy. Można dzwonić na numer alarmowy 112 i informować o miejscach przebywania osób bezdomnych.

Policyjne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wśród licznych kategorii posiada też taką jak Bezdomość. Zaznaczenie tej kategorii i miejsca będzie skutkowało policyjnymi kontrolami tego miejsca i sprawdzenie, czy przebywają tam osoby bezdomne oraz udzielenie im pomocy.

Na terenie Inowrocławia są miejsca, w których bezdomni znajdą pomoc to: schronisko dla mężczyzn im. Św. Brata Alberta przy ul. Jacewskiej 118 i ogrzewalnia dla mężczyzn działająca przy tym schronisku.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu