Kobieta i mężczyzna z Kruszwicy zostali zatrzymani przez miejscowych policjantów i usłyszeli zarzut pobicia. 23-latka została objęta policyjnym dozorem, 27-latek na trzy miesiące trafił do aresztu. Grozi im 8 lat więzienia.

W niedzielę (10.09.2023) kryminalni z Inowrocławia otrzymali zgłoszenie o pobiciu od mężczyzny, który leżał w szpitalu. Policjanci ustalili, że dzień wcześniej w nocy, kiedy siedział w Kruszwicy przed blokiem na ławce, został zaatakowany przez kobietę i mężczyznę. Kilka razy był uderzony metalowym przedmiotem. Po tym, jak przewrócił się, był nadal bity i kopany. Pokrzywdzony w napastnikach rozpoznał znaną sobie kobietę i mężczyznę, którego znał jedynie z pseudonimu. Inowrocławscy kryminalni prowadząc działania do tej sprawy ustalili osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem.

Dalej intensywną pracą wykrywczą zajęli się policjanci z komisariatu w Kruszwicy. Prowadzili ustalenia mające na celu namierzenie napastników i ich zatrzymanie. Następnego dnia w poniedziałek (11.09.2023). mając dokładne informacje, kto stoi za pobiciem, dotarli do kobiety i mężczyzny. Policjanci zatrzymali ich w miejscu zamieszkania. Byli zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy.  

Na podstawie zebranych dowodów 23-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna usłyszeli zarzut pobicia, które spowodowało u pobitego ciężki uszczerbek na zdrowiu. Podejrzana została objęta policyjnym dozorem, zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego i zakazem opuszczania kraju. Podejrzany był doprowadzony przez kruszwickich policjantów do oskarżyciela i sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd na najbliższe trzy miesiące umieścił go za kratami.

Za pobicie grozi im kara do 8 lat więzienia.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu