Miał do odsiadki dwa lata i trzy miesiące oraz areszt tymczasowy. Namierzyli go kryminalni zajmujący się poszukiwaniami w inowrocławskiej komendzie policji.

Sądowy wyrok polegający na karze pozbawienia wolności próbował „obejść” skazany poprzez ukrywanie się i pobyt za granicą. Na nic się to zdało, bo i tak znaleźli go policyjni poszukiwacze.

Dwa dni temu (14.09) policjanci z miejscowej komendy namierzyli i przystąpili do zatrzymania 37-letniego mężczyzny. Był poszukiwany czterema listami gończymi wydanymi przez bydgoską prokuraturę i sąd okręgowy. Miał do odsiadki dwa lata i trzy miesiące za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz spawy dotyczące VAT-u. Była też decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci ustalili, że poszukiwany wrócił z Wielkiej Brytanii i pojawił się w jednym z mieszkań na terenie miasta. Nie reagował na pukanie do drzwi i wzywanie policjantów do wyjścia. Otworzył po poinformowaniu, że służby przystąpią do siłowego wejścia. Już trafił za kraty.

W minionym tygodniu policjanci z Inowrocławia zatrzymali na terenie powiatu łącznie siedem osób poszukiwanych przez organy ścigania.

 asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu