Policja z Gniewkowa rozbiła
W gminie Gniewkowo doszło do spektakularnego odkrycia przez miejscowych policjantów. Na jednej z prywatnych posesji znaleziono rozebrany na części samochód marki Jeep Gladiator, który wcześniej zginął na polskim wybrzeżu. W związku z tą sprawą zatrzymano pięciu mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty paserstwa.
  1. Policjanci z Gniewkowa we współpracy z funkcjonariuszami z Rumi odkryli skradziony samochód.
  2. Na miejscu zatrzymano czterech mężczyzn, a piątego zatrzymano w późniejszym czasie.
  3. Pojazd znajdował się w stanie rozbiórki, a jego wartość to ponad 270 tys. zł.
  4. Wszyscy zatrzymani zostali objęci policyjnym dozorem.

We wtorek, 21 maja 2024 roku, policjanci z Gniewkowa wkroczyli na teren jednej z posesji w gminie i przeszukali ją. W pomieszczeniu gospodarczym odkryto samochód marki Jeep JT Gladiator, rozebrany na części. Wartość pojazdu oszacowano na ponad 270 tysięcy złotych. Na miejscu zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 31 do 49 lat, mieszkańców Gniewkowa i Rojewa.

Wczoraj, 22 maja 2024 roku, policjanci doprowadzili zatrzymanych do oskarżyciela. Do czasu rozprawy sądowej wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano piątego mężczyznę, 46-letniego mieszkańca Gniewkowa, który również usłyszał zarzut paserstwa.

Cała operacja była wynikiem współpracy policjantów z komisariatów w Gniewkowie i Rumi. Funkcjonariusze ustalili, że w miejscowości na terenie gminy może znajdować się skradziony pojazd z województwa pomorskiego. Dzięki zebranym dowodom, wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa.

Postępowania prowadzone zarówno przez gniewkowskich, jak i rumskich policjantów nadal się toczą i obejmują wiele wątków, w tym dotyczące samej kradzieży samochodu. Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sprawie wypowiedziała się asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu, która podkreśliła, że za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Opierając się na: KPP w Inowrocławiu