Policja: Nie będzie zgody na nadużycia w Inowrocławiu
Śmierć 27-latka podczas policyjnej interwencji w naszym mieście wywołała zdecydowaną reakcję władz. Policjanci podejrzani o przekroczenie uprawnień zostali zawieszeni i czekają na wyniki śledztwa.
  1. Policjanci z Bydgoszczy przeprowadzili kontrolę po śmierci 27-latka.
  2. Dwóch funkcjonariuszy zawieszono i wszczęto wobec nich postępowania dyscyplinarne.
  3. Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy prowadzi śledztwo w tej sprawie.
  4. Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali podejrzanych funkcjonariuszy.

Środowy poranek przyniósł tragiczne wieści ze szpitala - zmarł 27-letni mężczyzna, wobec którego dzień wcześniej interweniowała policja. Na polecenie Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, do lokalnej komendy przybyli funkcjonariusze Wydziału Kontroli KWP, aby zbadać przebieg zdarzenia.

Przeanalizowano materiały z interwencji, w tym nagrania z kamer noszonych przez policjantów. O wynikach powiadomiono Prokuratora Rejonowego, a do działań włączyło się także Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Wstępne ustalenia wskazały na możliwe przekroczenie uprawnień przez dwóch funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Wobec nich wszczęto postępowania dyscyplinarne i natychmiastowo zawieszono w obowiązkach. Pierwszego z nich, posterunkowego, zwolniono już następnego dnia, a procedura zwolnienia starszego sierżanta jest w toku.

Wszystkie zgromadzone materiały, w tym nagrania, przekazano prokuratorowi prowadzącemu sprawę. W nocy, na polecenie Prokuratury Okręgowej, policjanci Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali obu podejrzanych funkcjonariuszy. Śledztwo ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności śmierci młodego mężczyzny.

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy podkreśla, że nie ma i nigdy nie będzie zgody na nadużycia ze strony policjantów. "Nie ma i nigdy nie będzie zgody na brutalne i nieuzasadnione działania policjantów, polegające na przekraczaniu uprawnień czy nieuzasadnionym stosowaniu środków przymusu bezpośredniego."

To tragiczne zdarzenie poruszyło lokalną społeczność, a mieszkańcy czekają na dalsze informacje w tej sprawie. Władze apelują o cierpliwość i zaufanie do instytucji prowadzących śledztwo.


Policja Inowrocław