Do 1 marca 2019 roku trwa policyjny konkurs plastyczny „Stok nie jest dla bałwanów”. Jest on prowadzony przez Komendę Główną Policji jako element działań informacyjno-edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem w czasie zabaw zimowych. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału.

Policjanci KPP Inowrocław w ramach spotkań z młodzieżą rozmawiają o zasadach bezpiecznego i odpowiedzialnego spędzania czasu wolnego. Ze względu na panującą w Polsce zimę, mundurowi często poruszają tematykę bezpiecznej jazdy na sankach, stoku czy wchodzenia na zamarznięte akweny wodne. Takie spotkania odbywały się, m.in. w szkołach przed feriami zimowymi oraz w ich trakcie, podczas wizyty półkolonistów jednej z inowrocławskich podstawówek w KPP Inowrocław. Działania wpisują się w ogólną działalność profilaktyczną polskiej Policji w zakresie profilaktyki.
Ogólnopolską akcją, przygotowaną przez Komendę Główną Policji jest konkurs plastyczny „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Stanowi on element kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Konkurs jest adresowany dla dzieci w wieku od 5 do 16 lat w dwóch kategoriach wiekowych. Do 1 marca należy nadesłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji w Warszawie pracę plastyczną lub fotograficzną dotyczącą Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.
Więcej szczegółów można znaleźć pod adresem internetowym:
www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.

Autor: Michał Parzyszek
Publikacja: Michał Parzyszek

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.