Licealistka z Inowrocławia analizuje teorię jakości życia Kępińskiego
Inowrocławska licealistka zdobywa prestiżowy indeks na UMCS

Martyna Kopacz, ambitna uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, osiągnęła znaczący sukces, zdobywając laureat w konkursie „Złote Indeksy Wydziału Pedagogiki i Psychologii” organizowanym przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Jej praca, oparta na filozofii Antoniego Kępińskiego, otworzyła jej drzwi na studia psychologiczne.

  1. Uczennica I LO w Inowrocławiu, Martyna Kopacz, została laureatką renomowanego konkursu.
  2. Praca Martyny skupiała się na teorii jakości życia, inspirowana myślą Antoniego Kępińskiego.
  3. Obrona pracy ustnej i jej publikacja zaowocowały zdobyciem indeksu na psychologię na UMCS.
  4. Anna Nowak pełniła rolę opiekuna merytorycznego Martyny.

W swojej pracy Martyna zacytowała Antoniego Kępińskiego, znanego filozofa i psychiatrę, który stwierdził: „Życia nie można traktować zbyt serio; staje się ono wówczas nie do zniesienia; nie można też jednak nim się tylko bawić, gdyż każda zabawa w końcu zmienia się w nudę”. Inspirujące słowa te stanowiły podstawę jej analizy na temat równowagi w życiu człowieka i wpływu na jego jakość.

Autorstwo projektu pod kierunkiem Anny Nowak oraz wsparcie edukacyjne zapewnione przez I Liceum Ogólnokształcące i Powiat Inowrocławski zdecydowanie przyczyniły się do tego sukcesu. Wygrana w konkursie to nie tylko personalne osiągnięcie Martyny, ale także dowód na wysoki poziom kształcenia i opieki nad zdolną młodzieżą w naszym regionie. To wydarzenie inspiruje i motywuje inne młode umysły do dążenia za swoimi pasjami i rozwojem swoich talentów.

Wydaje się, że przyszłość staje otworem dla młodych ludzi tak zdeterminowanych i utalentowanych jak Martyna. Jej osiągnięcie to piękny przykład na to, jak teoretyczna wiedza połączona z praktycznym podejściem może prowadzić do realnych sukcesów w świecie akademickim i zawodowym. Czas pokaże, jakie kolejne kroki podejmie Martyna na swojej edukacyjnej i życiowej ścieżce.


Na podstawie: Powiat Inowrocławski