Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Pracownicy ochrony jednego z elektromarketów ujęli złodzieja i przekazali go Policji. Dzięki szybkiej reakcji ochroniarzy i dociekliwości funkcjonariuszy mężczyzna odpowie za swoje zachowanie, a towar wróci do właścicieli.

Wczoraj (04.07) mundurowi KPP Inowrocław otrzymali zgłoszenie, że pracownicy ochrony  jednego z lokalnych marketów z elektroniką ujęli złodzieja. Jak się okazało, 26-letni mieszkaniec gminy Strzelno wcześniej tego samego dnia dokonał kradzieży nawigacji. Kiedy wrócił do sklepu, ochroniarze, wiedząc o jego wcześniejszym zachowaniu ujęli go i wezwali Policję.
Patrol, który przybył na miejsce ujawnił, że choć mężczyzna nie miał przy  sobie skradzionego towaru, to posiada kwit z jednego z inowrocławskich lombardów. Kiedy sprawdzali ten trop, nie tylko odzyskali nawigację, ale też dowiedzieli się, że 26-latek zastawił w tym samym dniu i miejscu wkrętarko-wiertarkę. Policjanci z “patrolówki” wspólnie z kryminalnymi ustalili skąd pochodzi wkrętarka oraz to, że także ona została skradziona w jednym z lokalnych marketów.
Teraz towar wróci do prawowitych właścicieli, a mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za popełnione przez siebie czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Michał Parzyszek
Publikacja: Michał Parzyszek