Policjanci z pakoskiego komisariatu zabezpieczyli ostatnio blisko dwa kilogramy białego proszku. Analiza laboratoryjna wykazała, że ponad 340 gram, to substancja naruszająca przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dlatego dwaj jej posiadacze usłyszeli zarzuty karne.

Zaczęło się od wizyty policjantów (14.07), kiedy to patrol z Pakości interweniował po zgłoszeniu o awanturze w mieszkaniu między dwoma szwagrami. Na miejscu policjanci zastali tylko jednego z mężczyzn, drugi zdążył wyjść. Wówczas interwencja zakończyła się pouczeniem.

Tego samego dnia jednak policjanci uzyskali informacje, że pod tym samym adresem mogą znajdować się narkotyki, stąd ponownie odwiedzili 35-letniego mężczyznę. W jego piwnicy w paczkach policjanci ujawnili biały proszek. Środek został zabezpieczony i przesłany do bydgoskiego laboratorium celem dalszych badań.

Sprawa miała swój dalszy ciąg następnego dnia i przez kolejnych kilka,. Do niej został zatrzymany również drugi z mężczyzn 41 lat, który wcześniej brał udział w awanturze. W jego mieszkaniu także policjanci ujawnili sporą ilość białej substancji.

Wyniki badań zabezpieczonych materiałów wskazały, że 340 gram tego środka to substancja zabroniona ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Obaj szwagrowie zatem usłyszeli zarzut posiadania znaczeniu ilości środków odurzających. Decyzją oskarżyciela zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
  • Zatrzymany za posiadanie narkotyków.
  • Zabezpieczone środki.
  • Policjanci zabezpieczyli na terenie Pakości zabroniony proszek.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.