Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Każde dziecko potrzebuje miłości. Jednak są takie, które pragną je najbardziej. To podopieczni domów dziecka. Dziś w Kruszwicy uruchomiono nowoczesną placówkę, w której zamieszka czternaścioro wychowanków.

- Ostatnio jak tutaj byłam, to był plac budowy. Trzeba było w kasku chodzić – wspominała podczas uroczystości starosta Wiesława Pawłowska. – Jestem bardzo zadowolona z faktu, że kolejnej grupie dzieci możemy zapewnić warunki, które przynajmniej w jakiś sposób kompensują niedobory związane z brakiem rodzinnego domu. Poza obecnością rodziców, dajemy tu wszystko, także miłość opiekunów, a dzieci czują się w takich placówkach, pod taką opieką, prawie jak u siebie w domu, gotują, piorą, sprzątają, kapcie zostawiają w przedpokoju – mówiła Wiesława Pawłowska, która dokonała uroczystego przecięcia wstęgi.

Projekt został zrealizowany przez Powiat Inowrocławski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Jest to ostatni z siedmiu domów w naszym powiecie i piąty będący całkiem nowym budynkiem.