Sto pięćdziesiąt tysięcy złotych przeznaczył Powiat Inowrocławski dla kujawskich organizacji pozarządowych. To o 50 tysięcy zł więcej, niż rok temu. Do konkursu wpłynęło 58 ofert. Wsparcie otrzymali prawie wszyscy.

 

Pula środków na organizacje pozarządowe została w tym roku zwiększona przez Powiat Inowrocławski ze 100 do 150 tysięcy złotych.

- Organizacje pozarządowe działające w naszym powiecie skupiają ludzi pomysłowych, którzy umieją swoimi pasjami zarazić innych. W tym roku w Powiecie Inowrocławskim odbędzie się mnóstwo ciekawych imprez, które z dużą przyjemnością wspieramy, a ja osobiście chętnie wezmę w nich udział – mówi starosta Wiesława Pawłowska.

Wśród imprez, które otrzymały wsparcie Powiatu Inowrocławskiego są m.in. zawody sportowo-pożarnicze, letnia szkółka łucznicza, turnieje koszykówki, zawody karate, czy regaty żeglarskie.

Powiat Inowrocławski przekaże też środki na spotkania z kulturą wczesnośredniowieczną, wyjazdy kujawskich zespołów śpiewaczych oraz organizację Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.

Wsparcie otrzymają także organizatorzy turystycznych rajdów pieszych w Nadleśnictwie Gniewkowo, czy twórcy Szlaku Askaukalis.

W zależności od rodzaju wydarzenia, organizacje mogły otrzymać wsparcie w wysokości od 500 do nawet 10 tysięcy zł.

Kompletna lista organizacji pozarządowych, które otrzymają w tym roku wsparcie od Powiatu Inowrocławskiego znajduje się na stronie www.inowroclaw.powiat.pl w zakładce „Organizacje pozarządowe”.

Na zdjęciu: Wsparcie od Powiatu Inowrocławskiego otrzyma m.in. Szkolny Klub Sportowy Kasprowicz.