Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Mateusz Bus jest drugoklasistą w liceum działającym w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu. Ma dopiero 20 lat, ale niezwykłe uzdolnienia literackie i plastyczne.

 

Wychowywał się i nadal mieszka w Gniewkowie. Jego talent pisarski objawił się w wieku 8 lat. Pierwsze wiersze podpisywał pseudonimem literackim „Jaskółka”. Zdolności literackie odziedziczył po ojcu.

Poza wierszami Mateusz pięknie rysuje, a jego ulubioną formą wyrazu jest komiks. Swoją twórczość prezentował w Lublinie, Nowym Dworze Mazowieckim, Sanoku, Warszawie uzyskując wysokie lokaty w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich

Jest zafascynowany twórczością Salvadora Dali i Picassa, chociaż sam przedstawia bardzo realistyczne obrazy z historii, literatury, mitologii, obronności i wielu innych.

- Niezwykle skromny, uczynny i utalentowany młody człowiek, którego mottem w życiu jest: „Nie wystarczy być sobą, ale trzeba jeszcze wiedzieć kim się jest”. Mateusz niewątpliwie wie kim jest – oceniają nauczyciele z „Żeroma”.

Mateusz dwukrotnie podczas artystycznych Walentynek organizowanych przez Bibliotekę i Samorząd Szkolny zaprezentował swoją twórczość na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Już teraz zapraszamy na kolejne jego spotkanie do Saloniku Literacko-Artystycznego Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, które odbędzie się 29 maja.