Klub Europejski Konopa został laureatem konkursu „Euroscola 2019” zorganizowanego w całej Europie przez  Parlamentu Europejski w Strasburgu. W edycji polskiej wzięło udział  268 zespołów z całego kraju.

 

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym należało rozwiązać test z wiedzy o historii, polityce, kulturze Europy i Unii Europejskiej. Z tym zadaniem uczniowie klasy 2d społeczno-prawnej, tworzący Klub Europejski KONOPA poradzili sobie znakomicie.

W drugim trzeba było stworzyć zadanie kreatywne np. film. Spośród 100 szkół zakwalifikowanych do II etapu konkursu film z II LO „Zjednoczeni w różnorodności – elementy układanki”  także uzyskał wysokie oceny. Dzięki temu szkoła zajęła 6. miejsce w Polsce.

W nagrodę w 2021 roku 24 uczniów weźmie udział w symulowanych posiedzeniach, plenarnym i komisji parlamentarnych, w Strasburgu. Wyjazd w całości finansowany jest przez Parlament Europejski, a debaty odbywać się będą w języku angielskim. Warto dodać, że klubowi udało się powtórzyć sukces poprzedników, członków klubu sprzed 2 lat. Opiekunem zdolnych uczniów jest Waldemar Wąśniewski.