Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Pasją czwórki uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – Ewy Kudlińskiej (III c), Julii Mrówczyńskiej (III a), Aleksandry Ordon (II i) oraz Mateusza Wleklińskiego (III c) – jest Afryka. Interesuje ich jej historia, teraźniejszość polityczna i społeczna oraz bogactwo różnorakich kultur i wierzeń.

Ten piękny i tajemniczy kontynent dzisiaj zmaga się z różnorodnymi problemami ekonomicznymi, z niskim stanem opieki zdrowotnej i śmiertelnymi epidemiami, ale zarazem rozwija się w tempie wcześniej niespotykanym, a niektóre afrykańskie metropolie dorównują rozmachem architektonicznym i tempem życia największym miastom świata.
 
Uczniowie Kaspra postanowili wykorzystać swoją rozległą wiedzę z tego zakresu i wystartowali w rankingowej XIX Olimpiadzie Znajomości Afryki. Z sukcesem przeszli przez dwa pierwsze etapy (szkolny i okręgowy) i już 1 marca zawalczą o tytuł finalisty etapu centralnego.
 
Przypominamy, że tytuł taki wiąże się z otrzymaniem indeksu na szereg wybranych kierunków prestiżowych polskich uczelni. Opiekunką merytoryczną uczniów jest Agnieszka Zielińska.