Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Z czego są wykonane wiszące fotele ogrodowe?

Ogrodowe stoły, ławy czy fotele wiszące to jedne z niezbędnych elementów wyposażenia przydomowych ogródków, tarasów i balkonów. Tak modne dziś meble wyglądem przypominające wiklinę lub rattan pasują zarówno do ogrodów w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Z czego jednak faktycznie są wykonane? Odpowiadamy w niniejszym artykule. 

Wkrótce nadejdzie wiosna - jak będzie wyglądał twój taras?

Każdy, kto kocha relaks na świeżym powietrzu, myśli o aranżacji przestrzeni rekreacyjnej - nie jest ważne jak dużej, ważne by dało się z niej stworzyć magiczny zakątek. W końcu taka przestrzeń może być wykorzystywana aż do późnej jesieni - dlatego warto w nią zainwestować nie tylko czas, ale i trochę pieniędzy. Taras powinien wzbudzać same pozytywne emocje i kojarzyć się z miejscem, w którym można zaznać wartościowego odpoczynku po nużącym dniu pracy. Szalejąca epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele rodzin było zmuszonych do odwołania swoich planów na wakacyjne wyjazdy, przez co letnie życie trzeba było prowadzić zazwyczaj na terenie prywatnym. Dlatego w czasie pandemicznym własna przestrzeń na świeżym powietrzu ma szczególne znaczenie. Propozycji na jego aranżację może być wiele - każdemu wszak mogą podobać się zupełnie inne meble ogrodowe. Aby jednak zainwestowane w nie pieniądze były dobrze wydane, warto pochylić się nad kwestią materiału. Z czego są wykonane meble ogrodowe, zarówno stoły, ławy, jak i najpowszechniejsze od kilku sezonów fotele ogrodowe wiszące, bez których trudno jest mówić o modnym tarasie?

Technorattan - meble ogrodowe na lata

Wiklina i rattan jako naturalne materiały mają zasadniczą wadę: ich żywotność przy nieodpowiednim zabezpieczeniu może wynieść zaledwie kilka lat. Meble ogrodowe, a wykonane z technorattanu to zdecydowanie inwestycja na lata. Czym jednak jest technorattan? To tworzywo sztuczne ze wzmocnionych włókien polietylenowych HPDE lub poliuretanu, co czyni meble ogrodowe wyjątkowo trwałymi, odpornymi na warunki atmosferyczne i UV oraz łatwymi w konserwacji. Są przy tym odpowiednio elastyczne i komfortowe. W przypadku wiszących koszy do siedzenia do wnętrza wkłada się dodatkowo poduszki, co dodatkowo podnosi komfort. Technorattan to w gruncie rzeczy nic innego jak rattan syntetyczny, który dobrze odwzorowuje naturalne pnącza, przy czym jest nieporównywalnie trwalszy.  

Wiszące fotele to ozdoba każdego ogrodu

Nie da się ukryć, że wiszące siedziska ogrodowe wzbudzają powszechny zachwyt. Wiele osób chce je po prostu mieć w swoim ogrodzie. Cenowo jest to wydatek raczej na każdą kieszeń. Przy wyborze powinno się zwracać uwagę na czas gwarancji, a także na to, z czego wykonane są poszczególne elementy. Konstrukcja może być metalowa lub stalowa, sprężyna ma być mocna (na niej przecież spoczywa całe bezpieczeństwo użytkowania tych mebli). Poduszka powinna być wygodna, a skoro przeznaczeniem wiszących koszy do siedzenia jest ogród lub taras - warto, aby była wykonana z odpornych na warunki atmosferyczne materiałów. Całość powinna zachwycać pod względem designerskim. 

Jakie korzyści daje relaks w wiszącym fotelu?

Wiszący fotel ogrodowy sam w sobie odwraca uwagę człowieka od problemów życia codziennego. Wiszące kosze do siedzenia dają możliwość doznawania pełnego relaksu. Można zdecydować się na fotel dla jednej osoby lub dla dwóch osób. Tego typu meble są w pełni mobilne, co oznacza, że w każdej chwili i bez większego wysiłku można je przestawić w dowolne miejsce.  Jeśli planujesz taki zakup, koniecznie przeczytaj ten tekst o fotelach ogrodowych wiszących. Znajdziesz w nim wiele praktycznych porad i pomysłów.