Dlaczego warto kupić tunel foliowy?

Chciałbyś uprawiać owoce i warzywa w swoim ogrodzie? Ta opcja staje się coraz bardziej popularna, ponieważ oferuje wiele zalet. Jednak oczywiście będziesz potrzebował odpowiedniego sprzętu, w tym stelaża i folii do tunelu. Dzięki temu Twoje plony będą znacznie wyższe, więc będziesz miał większą motywację do dalszej pracy. Nie jesteś pewien, czy ogrodnictwo z tunelem foliowym jest dla Ciebie odpowiednie? W takim razie dowiedz się o głównych korzyściach, jakie możesz dzięki niemu uzyskać.

5 przekonujących powodów, aby kupić tunel foliowy

Łatwość montażu

W porównaniu ze szklarnią, tunele foliowe można ustawić szybko i bez większego wysiłku. Nie potrzeba do tego wiele czasu ani doświadczenia, więc każdy może to zrobić. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją.

Niska cena, dzięki czemu każdy może sobie pozwolić na własny tunel listwowy.

Również, wbrew pozorom, folia na tunel i stelaż nie wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Zależy to głównie od wielkości tunelu. Ceny wahają się od kilkuset do około 1500 złotych. Inwestycja ta sprawdzi się więc przez wiele lat, ale nie będzie też wymagała dużych nakładów finansowych. Dlatego dla wielu jest to dobra opcja dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem.

Zapewnienie satysfakcjonujących zbiorów

Ponieważ folia chroni rośliny przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, szanse na udane zbiory znacznie wzrastają. Przede wszystkim dlatego, że gwarantuje ona stałą i odpowiednią temperaturę. Ponadto chronisz je przed nadmiernym nasłonecznieniem, deszczem, gradem czy wichurą.

Ponadto w tunelu foliowym rośliny rosną znacznie szybciej, więc częściej możesz cieszyć się ze swoich zbiorów.

Możliwość wysiewu wielu roślin

Kolejną zaletą jest to, że w tunelu ogrodowym można bez obaw uprawiać wiele różnych roślin. Szczególnie popularna jest uprawa owoców i warzyw. Które z nich? Na przykład truskawki, pomidory, ziemniaki, ogórki, cukinie, dynie i wiele innych odmian. Każdy z pewnością znajdzie rośliny, które dostarczą mu ulubionych owoców i zaspokoją jego potrzeby. 

Doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu

Inwestując w tunel foliowy można poczuć się jak profesjonalny ogrodnik. Nawet osoby początkujące szybko poznają najważniejsze zasady pracy w tunelu listwowym. Wszystko to sprawia, że ogrodnictwo jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Z jednej strony jest to zajęcie bardzo motywujące, ponieważ dzień po dniu widzisz, jak posadzone przez Ciebie rośliny zaczynają rosnąć, a w końcu także owocować, a potem przychodzi czas na zbiory.

Wszystko to oznacza, że dla wielu osób ogród tunelowy jest sposobem na zajęcie umysłu, relaks i odłączenie się od wszystkich problemów życia prywatnego i zawodowego.

Odkryj teraz zalety sadzenia w tunelu foliowym.